444 0 850

Hesaplama ve teklif almak için;

En Az 80.000 giriniz
En Az 400 giriniz

Taşıt (Araç) Kredisi Yerine Peşinatsız Araba Alma Fırsatı

Taşıt Kredisi İle Araba Almak

Taşıt Kredisi, En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranları, Taşıt Kredisi hesaplama ve Araç Kredisi Karşılaştırma işlemleri yaparak araba satın alamanız mümkün. Faiz Oranı yüksek Taşıt (Araç) Kredisi yerine Birikimevim ile peşinatsız araba alma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Araç Kredisi çekme

Bireysel amaçlı taşıt kredisi için ihtiyaç kredisi gibi bankalar çeşitli vadeler uygulamaktadır. Aynı zamanda bankaların verdiği Araba kredisi kullanım koşullarını da yerine getirmeniz gerekiyor. Ancak bankaların araç kredisi faiz oranları oldukça yüksek olması ve Araba kredisi geri ödeme taksit tutarları ise oldukça yüksektir.

Faizsiz finans sistemi ile ise Taşıt  Kredisi çekmeden Peşinatsız Araba Almak ise oldukça kolay. Faizsiz finans sistemi ile araba parası kadar da bankalara faiz ödemeye gerek yok.

Peşinatsız araç sahibi olmak, faizsiz otomobil almak Birikimevim ile artık çok daha kolay!

Vadeli araba almak isteyen herkese Birikimevim, banka kredisi taşıt kredisi Yerine her bütçeye uygun Peşinatsız Araba fırsatları sunuyor.

İçindekiler;

 • Araç Kredisi Nedir?
 • Taşıt (Araç) Kredisi
 • Taşıt kredisi ne kadar sürede çıkar?
 • Araba kredisi koşulları nelerdir?
 • Araba Kredisi Özellikleri
 • İkinci El Taksitle Araba
 • Taşıt kredisi için gerekli belgeler nelerdir?
 • 2. El Araç Kredisi Hesaplama
 • Taşıt Kredisi Aylık Taksit Tutarı Nasıl Belirlenir?
 • Taşıt Kredisi Aylık Taksit Tutarı Nasıl Belirlenir?
 • Taşıt kredisi için nereden başvuru yapabilirsiniz?
 • Birikimevim İle Peşinatsız Araba Almak

  Peki 2021 yılında Taşıt (Araç) Kredisi Yerine Peşinatsız taksitle Araba almak için ne yapmanız gerekiyor. İşte cevabı;

  Araç Kredisi Nedir?

  Araç kredisi, 0 ve 2. el araçlar için alımları finanse etmek amacı ile bankalardan alınan bireysel bir kredidir. En fazla 48 ay vade ile kullanılabilir. Taşıt kredisi vadesi boyunca aracı banka rehin altında tutar.

  Taşıt (Araç) Kredisi

  Ev ve araba almak belki de en keyifli ve heyecanlı alış verişlerimizden biridir. Uzun süre beklemeler sonunda insanların kendi evine ve arabasına sahip olması tartışılmaz en güzel anlarımızdandır.

  Araba satın almak için geçirilen süreleri göz önünde bulundurduğumuzda bu süreç heyecanlı olduğu kadar streslidirde.

  İster galeriden ister sahibinden araba alma noktasında nakit (peşin) ödeme en ideal alış veriş şekli olsada artan araba fiyatlarını ve ekonomiyi düşündüğümüzde bir çok kişinin bütçesinin nakit araba alımına müsaade etmediğini görmekteyiz.

  Bu nedenle sıfır araba veya ikinci el araba olsun alımlar için bir çok insan bankaların vaad ettiği en uygun araç kredisi alımı için başvurular yapmakta ve kredi hesaplama sitelerinde Araç kredisi hesaplama işlemleri yapmaktadır.

  Taşıt (Araç) Kredisi kredisi almadan önce hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Çünkü bankalar her ne kadar en uygun taşıt kredisi verdiklerini iddia etselerde araba kredisi ile araba alacak kişilerin mutlaka kredibilite durumlarının kredi için uygun olması gerekmektedir.

  Çünkü araba kredisi çekmek için Kredi puanınızın kredi alabilecek durumda olması gerekiyor.

  Araba kredisi için bu durum banka, otomobil kredisi satıcısı veya bayinin uyguladığı kredi yöntemi olsun tamamı için geçerlidir.

  İster banka ister kredi finansı kuruluşları olsun kredibiliteniz üzerinden sizi değerlendirecektir. Bu değerlendirmeler birbirine yakındır.

  tasit-arac-kredisi

  Taşıt kredisi ile araba almak yerine Birikimevim faizsiz taksitle araba alma fırsatlarından yararlanabilirsiniz

  Taşıt kredisi ne kadar sürede çıkar?

  Araç kredisi ve ev kredisi başvurudan birkaç gün sonra sonuçlanabilmektedir. Burada süreçte en önemli kriter kredi notu olduğunu tekrar hatırlatmak lazım.

  Taşıt kredisi ile araba almak isteyenler başvuruları onaylandıktan sonra araba kredisi ile sıfır kilometre ya da ikinci el araç alabilir. Taşıt kredisi ile araç fatura bedelinin büyük bir bölümü kredilendirme ile ödenir.

  Yüksek faiz oranları ile çekilen ARAÇ kredisi orta veya uzun vadelere bölenebilir. Bu şekilde taksitle araba sahibi olmuş olabilirsiniz. Bu taksit oranları çektiğiniz taşıt kredisi faiz oranlarına göre bütçenizi zorlayabilir.

  Araba kredisi koşulları nelerdir?

  Bankalardan Taşıt kredisi çekmek için;

  – 18 yaşını doldurmuş olması

  – Düzenli ve belgelenebilir gelirinizin olması (ücretli çalışanlar için 3 ay kesintisiz devam eden sigortası)

  – Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olması

  – Aracın peşinatını ödemeye yeterli bir birikimin olması gerekmektedir.

  Araba Kredisi Özellikleri

  Taşıt kredisi ile alınan araca rehin konulmaktadır. Alınan araca “rehin tesis işlemi” tamamen otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Taşıt (Araç) Kredisi ödemeleri sonra erdiğinde araç rehin süreci otomatik olarak kaldırılır.

  İkinci El Taksitle Araba

  Araç kredisi kullanılarak alınan 2. el araba almak için noter satış bedelini aşmamak şartı ile aracın kasko değerinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70’i, 120.000 TL’nin üstünde olan kısmı için %50’si oranında kredi verilmektedir.

  Taşıt (Araç) kredisi ile ister 0 ister de 2. el araba alınmak istensin aracın en az %50 ya da % 30’u kadar peşinatınızın olması gerekmektedir.

  Taşıt kredisiyle araba alırken ek masraflar için de elinizde nakit paranın bulunmasında fayda var.

  Taşıt kredisi için gerekli belgeler nelerdir?

  Özel Sektör Çalışanı

  – Maaş bordrosu

  – İkamet belgesi

  – İş yeri imza sirküsü

  – Araç ruhsatı veya faturası

  – Varsa ek gelir belgesi

  Kamu Çalışanı

  – Maaş bordrosu

  – Araç ruhsatı veya faturası

  – Varsa ek gelir belgesi

  Emekli

  – Emekli aylık dökümü

  – Araç ruhsatı veya faturası

  – Varsa ek gelir belgesi

  Vergi Levhalı

  – Güncel vergi levhası

  – Oda kayıt belgesi

  – Bilanço ve gelir tablosu

  – Ticaret sicil gazetesi

  – Araç ruhsatı veya faturası

  2. El Araç Kredisi Hesaplama

  İkinci el taşıt kredisi hesaplama: araç değeri Türkiye Sigortalar Birliğinin (TSB’nin) yayımladığı kasko değer listesine göre hesaplanmaktadır.

  Taşıt Kredisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  – Bütçenizi sarsmayacak taksit tutarını net olarak belirlemelisiniz

  – Bir çok bankadan araç kredisi teklifi alın

  – Bankaları faiz oranı ve maliyet üzerinden kıyaslayın

  – Farklı ödeme planı seçeneklerini değerlendirin

  – Tüm masraflar hakkında araştırma yapın

  – Bankalara sadece bilgi almak için otomobil kredisi başvurusu yapmayın

  Taşıt Kredisi Aylık Taksit Tutarı Nasıl Belirlenir?

  Gelir, kredi notu ve alınmak istenen aracın bedeline göre değişkenlik göstermektedi. Belgelenebilir aylık gelirin yarısı bankalar tarafından “ödenebilir aylık taksit tutarı” olarak kabul edilmektedir. Aylık 5000 TL belgeli geliri olan bir kişi için aylık kredi taksit tutarın en fazla 2 bin 500 TL olması gerekmektedir.

  Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

  48 ay vadeli 120 bin TL’lik taşıt Kredisi çekmek istediğinizde aylık taksit ödemesi minimum 3 bin 800 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı da dahil edildiğinde 48 ayın sonunda bankaya ödeyeceğiniz ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise yaklaşık 180 bin TL’den fazla olacaktır.

  Taşıt kredisi için başvuru

  Taşıt kredisi için başvuru yapmak isteyenler bankaların internet siteleri ile telefon şubelerinden başvurulabilirsiniz. Ayrıca bankaların internet sitelerinde yer alan araba kredisi hesaplama aracı sayesinde ödeme planlarını görebilirsiniz.

  Size uygun faiz oranları ile taşıt kredisi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

  Ancak 120 bin TL’lik bir arabaya 180 bin TL ödemek çokta karlı bir yatırım olmayacaktır. Üstelik asgari ücretten fazla geri ödeme tutarları ise taşıt kredisini çokta cazip kılmamaktadır.

  Taşıt kredisi kullanarak araba parası kadar da bankalara faiz ödemeye gerek yok. Faizsiz finans desteği sunan Birikimevim ile peşinatsız araç sahibi olabilirsiiz. Faizsiz araç almak Birikimevim fırsatları ile artık çok daha kolay.

  Birikimevim İle Peşinatsız Araba Almak

  Birikimevim, tasarrufa dayalı finans sistemi ile ev ve araba almak isteyen herkese Türkiye’nin istediği yerinde faiz ödemeden, kredisiz, peşinatsız ve taksitle araba sahibi olma imkanları sunuyor.

  Üstelik bankaların uyguladığı gibi faiz uygulamadan, bütçenize uygun olarak ve taksit tutarlarının da sizin tarafınızdan belirlendiği şekilde faizsiz taksitle araba sahibi yapıyor.

  Detaylı bilgilere Birikimevim.com sitesinden yada en yakın Birikimevim şubelerinden alabilirsiniz. Uzmanlarımızla yapacağınızz görüşmelerde taşıt kredisi kullanmadan Peşinatsız araba almanın konforunu yakından deneyimlemiş olacaksınız.

  Detaylı bilgiye sitemizden ve Birikimevim Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hemen bilgi almak içinFormu Doldurun Sizi arayalım

Ad Soyad giriniz
Cep Numarası Giriniz
İl Seçiniz
İlçe Seçiniz
Kutucuğu işaretleyiniz
Bilgi Al