444 0 850

Taşıt (Araç) Kredisi Yerine Peşinatsız Araba Alma Fırsatı

Taşıt Kredisi Hesaplama ve Araç Kredisi Başvurusu

Taşıt Kredisi, En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranları, Taşıt Kredisi hesaplama ve Araç Kredisi Karşılaştırma işlemleri yaparak araba satın alamanız mümkün. Faiz Oranı yüksek Taşıt (Araç) Kredisi yerine Birikimevim ile peşinatsız araba alma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Araç Kredisi çekme

Bireysel amaçlı taşıt kredisi için ihtiyaç kredisi gibi bankalar çeşitli vadeler uygulamaktadır. Bankaların verdiği Araba kredisi kullanım koşullarını da yerine getirmeniz gerekiyor. Ancak bankaların araç kredisi faiz oranları oldukça yüksek olması ve Araba kredisi geri ödeme taksit tutarları ise oldukça yüksektir.

Faizsiz finans sistemi ile ise Taşıt  Kredisi çekmeden Peşinatsız Araba Almak ise oldukça kolay. Faizsiz finans sistemi ile araba parası kadar bankalara faiz ödemeye gerek yok.

Peşinatsız araç sahibi olmak, faizsiz otomobil almak Birikimevim ile artık çok daha kolay!

Vadeli araba almak isteyen herkese Birikimevim, banka kredisi taşıt kredisi Yerine her bütçeye uygun Peşinatsız Araba fırsatları sunuyor.

İçindekiler;

Birikimevim İle Peşinatsız Araba Almak

Peki 2021 yılında Taşıt (Araç) Kredisi Yerine Peşinatsız taksitle Araba almak için ne yapmanız gerekiyor. İşte cevabı;

Araç Kredisi Nedir?

Araç kredisi, 0 ve 2. el araçlar için alımları finanse etmek amacı ile bankalardan alınan bireysel bir kredidir. En fazla 48 ay vade ile kullanılabilir. Taşıt kredisi vadesi boyunca aracı banka rehin altında tutar.

Taşıt (Araç) Kredisi

Ev ve araba almak belki de en keyifli ve heyecanlı alış verişlerimizden biridir. Uzun süre beklemeler sonunda insanların kendi evine ve arabasına sahip olması tartışılmaz en güzel anlarımızdandır.

Araba satın almak için geçirilen süreleri göz önünde bulundurduğumuzda bu süreç heyecanlı olduğu kadar streslidirde.

İster galeriden ister sahibinden araba alma noktasında nakit (peşin) ödeme en ideal alış veriş şekli olsada artan araba fiyatlarını ve ekonomiyi düşündüğümüzde bir çok kişinin bütçesinin nakit araba alımına müsaade etmediğini görmekteyiz.

Bu nedenle sıfır araba veya ikinci el araba olsun alımlar için bir çok insan bankaların vaad ettiği en uygun araç kredisi alımı için başvurular yapmakta ve kredi hesaplama sitelerinde Araç kredisi hesaplama işlemleri yapmaktadır.

En Uygun Taşıt Kredisi

Taşıt (Araç) Kredisi kredisi almadan önce hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Çünkü bankalar her ne kadar en uygun taşıt kredisi verdiklerini iddia etselerde araba kredisi ile araba alacak kişilerin mutlaka kredibilite durumlarının kredi için uygun olması gerekmektedir.

Çünkü araba kredisi çekmek için Kredi puanınızın kredi alabilecek durumda olması gerekiyor.

Araba kredisi için bu durum banka, otomobil kredisi satıcısı veya bayinin uyguladığı kredi yöntemi olsun tamamı için geçerlidir.

İster banka ister kredi finansı kuruluşları olsun kredibiliteniz üzerinden sizi değerlendirecektir. Bu değerlendirmeler birbirine yakındır.

tasit-arac-kredisi

Taşıt kredisi ile araba almak yerine Birikimevim faizsiz taksitle araba alma fırsatlarından yararlanabilirsiniz

Taşıt kredisi ne kadar sürede çıkar?

Araç kredisi ve ev kredisi başvurudan birkaç gün sonra sonuçlanabilmektedir. Burada süreçte en önemli kriter kredi notu olduğunu tekrar hatırlatmak lazım.

Taşıt kredisi ile araba almak isteyenler başvuruları onaylandıktan sonra araba kredisi ile sıfır kilometre ya da ikinci el araç alabilir. Taşıt kredisi ile araç fatura bedelinin büyük bir bölümü kredilendirme ile ödenir.

Yüksek faiz oranları ile çekilen ARAÇ kredisi orta veya uzun vadelere bölenebilir. Bu şekilde taksitle araba sahibi olmuş olabilirsiniz. Bu taksit oranları çektiğiniz taşıt kredisi faiz oranlarına göre bütçenizi zorlayabilir.

Araba kredisi koşulları nelerdir?

Bankalardan Taşıt kredisi çekmek için;

– 18 yaşını doldurmuş olması

– Düzenli ve belgelenebilir gelirinizin olması (ücretli çalışanlar için 3 ay kesintisiz devam eden sigortası)

– Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olması

– Aracın peşinatını ödemeye yeterli bir birikimin olması gerekmektedir.

Araba Kredisi Özellikleri

Taşıt kredisi ile alınan araca rehin konulmaktadır. Alınan araca “rehin tesis işlemi” tamamen otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Taşıt (Araç) Kredisi ödemeleri sonra erdiğinde araç rehin süreci otomatik olarak kaldırılır.

2. El Taşıt Kredisi

Araç kredisi kullanılarak alınan 2. el araba almak için noter satış bedelini aşmamak şartı ile aracın kasko değerinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70’i, 120.000 TL’nin üstünde olan kısmı için %50’si oranında kredi verilmektedir.

Araç kredisi ile ister 0 ister de 2. el araba alınmak istensin aracın en az %50 ya da % 30’u kadar peşinatınızın olması gerekmektedir.

Taşıt kredisiyle araba alırken ek masraflar için de elinizde nakit paranın bulunmasında fayda var.

Araç kredisi için gerekli belgeler

Özel Sektör Çalışanı

– Maaş bordrosu

– İkamet belgesi

– İş yeri imza sirküsü

– Araç ruhsatı – faturası

– Varsa ek gelir belgesi

Kamu Çalışanı

– Maaş bordrosu

– Araç ruhsatı –  faturası

– Varsa ek gelir belgesi

Emekli

– Emekli aylık dökümü

– Araç ruhsatı – faturası

– Varsa ek gelir belgesi

Vergi Levhalı

– Güncel vergi levhası

– Oda kayıt belgesi

– Bilanço ve gelir tablosu

– Ticaret sicil gazetesi

– Araç ruhsatı – faturası

2. El Araç Kredisi Hesaplama

İkinci el taşıt kredisi hesaplama: araç değeri Türkiye Sigortalar Birliğinin (TSB’nin) yayımladığı kasko değer listesine göre hesaplanmaktadır.

Taşıt Kredisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Bütçenizi sarsmayacak taksit tutarını net olarak belirlemelisiniz

– Bir çok bankadan araç kredisi teklifi alın

– Bankaları faiz oranı ve maliyet üzerinden kıyaslayın

– Farklı ödeme planı seçeneklerini değerlendirin

– Tüm masraflar hakkında araştırma yapın

– Bankalara sadece bilgi almak için otomobil kredisi başvurusu yapmayın

Taşıt Kredisi Aylık Taksit Tutarı

Gelir, kredi notu ve alınmak istenen aracın bedeline göre değişkenlik gösterir.

Belgelenebilir aylık gelirin yarısı bankalar tarafından “ödenebilir aylık taksit tutarı” olarak kabul edilir.

Aylık 5000 TL belgeli geliri olan bir kişi için aylık kredi taksit tutarın en fazla 2 bin 500 TL olması gerekmektedir.

Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

48 ay vadeli 120 bin TL’lik taşıt Kredisi çekmek istediğinizde aylık taksit ödemesi minimum 3 bin 800 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı da dahil edildiğinde 48 ayın sonunda bankaya ödeyeceğiniz ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise yaklaşık 180 bin TL’den fazla olacaktır.

Taşıt kredisi için başvuru

Taşıt kredisi için başvuru yapmak isteyenler bankaların internet siteleri ile telefon şubelerinden başvurulabilirsiniz. Bankaların internet sitelerinde yer alan araba kredisi hesaplama aracı sayesinde ödeme planlarını görebilirsiniz.

Size uygun faiz oranları ile taşıt kredisi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

120 bin TL’lik bir arabaya 180 bin TL ödemek çokta karlı bir yatırım olmayacaktır. Asgari ücretten fazla geri ödeme tutarları ise taşıt kredisini çokta cazip kılmamaktadır.

Taşıt kredisi kullanarak araba parası kadar bir ücreti bankalara faiz ödemeniz gerekmiyor. Faizsiz finans desteği sunan Birikimevim ile peşinatsız araç sahibi olabilirsiiz. Faizsiz araç almak Birikimevim fırsatları ile artık çok daha kolay.

Birikimevim İle Peşinatsız Araba Almak

Birikimevim, tasarrufa dayalı finans sistemi ile ev ve araba almak isteyen herkese Türkiye’nin istediği yerinde faiz ödemeden, kredisiz, peşinatsız ve taksitle araba sahibi olma imkanları sunar.

Bankaların uyguladığı gibi faiz uygulamadan, bütçenize uygun olarak ve taksit tutarlarının da sizin tarafınızdan belirlendiği şekilde faizsiz taksitle araba sahibi yapıyor.

Detaylı bilgilere Birikimevim.com sitesinden yada en yakın Birikimevim şubelerinden alabilirsiniz. Uzmanlarımızla yapacağınızz görüşmelerde taşıt kredisi kullanmadan Peşinatsız araba almanın konforunu yakından deneyimlemiş olacaksınız.

Taşıt Kredisi Hesaplama ve Araç Kredisi Başvurusu

Araç kredisi başvurusu yapmadan önce Birikimevim’e gelerek. 2. el araba veya sıfır araba için kullanacağınız miktarı araç kredisi hesaplama ile anında öğrenerek bankaya ödeyeceğiniz Taşıt Kredisi taksitlerinden kurtulun.

Detaylı bilgiye sitemizden ve Birikimevim Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.