444 0 850

Hesaplama ve teklif almak için;

En Az 80.000 giriniz
En Az 400 giriniz

Tasarruf nedir ve nasıl yapılır?

Tasarruf (Birikim) yaparak ev sahibi olabilir veya araba alabilirsiniz. Evde yada gelirlerinizde yapacağınız para tasarrufu sizi kısa sürede kira öder gibi ev sahibi yapabilir.

Küçük birikim yöntemleri ile hayalini kuruduğunuz arabaya taksitle sahip olabilirsiniz.

Tasarruf (Birikim) nedir? Tasarruf Nasıl yapılır?

Tasarruf Nedir?

Tasarruf (birikim); harcanmamış gelir veya harcama lardan geriye kalan kalan tutardır. Harcanmamış gelir ya da ertelenmiş tüketim olarakta tanımlanabilecek olan Tasarruf (birikim), yeni yatırımlar yapmak için kullanılmasıdır. Birikim, maliyetler ve harcamaların azaltılmasını da içerdiği için her türlü gelirden yapılan birikim (tasarruf) ile ev ya da araba almak da mümkündür.

Tasarruf yolları nelerdir?

Tasarruf yolları arasında para biriktirme, mevduat hesabı oluşturma, emeklilik hesabı açma, yatırım fonu alma ya da altın ve döviz olarak yapılabilir. Tasarruf ya da birikim maliyetler ve giderlerin azaltılmasını da içerdiği için tasarruf hemen harcamada kullanılmayan herhangi bir geliri de ifade edebilmektedir.

Tasarruf  Nasıl Yapılır?

Farklı anlamlarda tasarruf olarak sayılan şeylerde ince farklılıklar olabilir. Ancak yapılan her türlü tasarruf yöntemi veya birikim şekli kişiye kazanç olarak geri dönmektedir. Bunun için Tasarruf hedefleri belirlemelisiniz.

Tasarruf hedefleri belirleyin

Tasarruf yaparal para biriktirmenin en iyi yollarından biri hedef belirlemektir. Ne için tasarruf yöntemleri kullanacağınız ve ne için biriktirmeye başlayacağınızı belirlemelisiniz:

  • Evlenmek için
  • Tatil yapmak için
  • Emeklilik için
  • Ev ve araba almak için para biriktiriyor olabilirsiniz.

Daha sonra ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu ve bu tasarruf sürecinin ne kadar devam edeceğini belirlemelisiniz.

Önceliklerinize karar verin

Giderlerinizden ve gelirinizden sonra tasarruflarınızı nasıl ayarlayacağınızı iyi belirlemelisiniz. Birikim için uzun ve kısa vadeli hedefler belirleyin.

İpucu: Tasarruf hedeflerinize nasıl öncelik vereceğinizi de öğrenin. Böylece nereden tasarruf etmeye başlayacağınız konusunda net bir fikriniz olur. Örneğin, yakın gelecekte arabanızı değiştirmeniz gerekeceğini biliyorsanız, bunun için para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Doğru araçları seçin

Kısa vadeli hedefler için tasarruf ediyorsanız; Birikimevim faizsiz araba fırsatlarını kullanmayı düşünebilirsiniz.

Taşıt kredisi kullanmadan ve yüksek faiz oranları ile kredi ödememek için tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemleri sunan Birikimevim taksitle araba veya senetle araba alma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Ayda sadece 400 TL Taksitle faizsiz araba sahibi olabilsiniz. Bunun için Birikimevim şubelerini veya Birikimoto.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uzun vadeli hedefler için Birikim yapıyorsanız; Yine Birikimevim faizsiz ev alma kampanyalarını düşünebilirsiniz.

Konut kredisi kullanmadan ve yüksek faiz oranları ile kredi ödememek için tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemleri sunan Birikimevim taksitle ev veya senetle ev alma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Ayda sadece 400 TL Taksitle kredisiz ev sahibi olabilsiniz. Bunun için Birikimevim şubelerini veya Birikimevim.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tasarruflarınızın artmasını izleyin

Birikimevim ve kişisel tasarruf planınızla kısa ve uzun vadede ev ve araba sahibi olabilirsiniz.

Kampanya ve avantajlarımızı takip etmek için Birikimevim ınstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Hemen bilgi almak içinFormu Doldurun Sizi arayalım

Ad Soyad giriniz
Cep Numarası Giriniz
İl Seçiniz
İlçe Seçiniz
Kutucuğu işaretleyiniz
Bilgi Al