444 0 850

Senetle Ev Sahibi Olmak İstiyorum!

Ev almak çok zaman ve çaba gerektirir. Ancak Birikimevim ile senetle ev alma süreci mümkün olan en iyi kararları vermenize yardımcı olabilir.

Ev almak göz korkutucu bir süreç gibi görünebilir- hayatınızın en pahalı ve duygusal olarak yüklü satın alımı olabilir.

Ancak pandemi sırasında bile, dikkatli araştırma ve doğru planlama ile hayalinizdeki evin anahtarları sizin olabilir.

Bu makalede daha fazlasını öğrenin:

Ev alma Kararı

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ancak ev almayı düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel sorular bulunuyor:

  • Ne kadarlık bir ev alabilirsiniz?
  • Piyasada ne var?
  • Dikkate alınması gereken bir diğer faktör ise: Mevcut konut piyasasındaki son durum.

Bu soruların cevapları ev alma sürecinde doğru kararı verenize yardımcı olabiir

Ne Kadarlık Bir Ev Alabilirim?

Bir eve ne kadar harcayabileceğinizi belirlemek için bütçenize yakından bakmalısınız.

Çünkü ev almak için ilk ve en bariz karar noktası para durumunuzun nasıl olduğu ile alakalıdır.

Nakit olarak ev almak için yeterli imkânınız varsa, kesinlikle şimdi bir tane satın alabilirsiniz.

Nakit olarak ödeyemeseniz bile, çoğu uzman, yeni bir ev için kredi almaya hak kazanabilirseniz satın almayı karşılayabileceğiniz konusunda hemfikirdir.

Kredi Nedir: “Ödünç olarak alınan ya da verilen para ya da mal.”

Kredi ile Ev Almak

Ama ne kadar kredi ödeyebilirsin? Borç-gelir oranının iyi bilinmesi gerekiyor. Harcama alışkanlıklarınızı iyi belirlemelisiniz.

Aylık gelirinizin 30-35’inden fazlasını konut ödemenize ayırmamanızı gerekir. Bu rakam borcunuza göre değişecektir.

Ancak başka bir borcu olmayan kişiler, aylık gelirlerinin yüzde 40’ını konut kredisi için ayırabilir. (Fakat bütçenizin geri kalanının sağlık, su, elektrik, rutin ev bakımı ve yemek için harcanacağını unutmayın.)

Toplamda kredi kartı faturaları dahil toplam borç-gelir oranınız yüzde 45’ini geçmemesi önerilmektedir.

Çoğu konut kredisi uzun vadeli taahhütlerdir. Önümüzdeki 30 yıl boyunca bu ödemeleri her ay yapıyor olabileceğinizi unutmayın.

Buna göre birincil gelir kaynağınızın güvenilirliğini değerlendirmelisiniz. Ayrıca geleceğe yönelik beklentilerinizi ve harcamalarınızın zaman içinde artma olasılığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Kredi Puanınızı Kontrol Edin

Nakit paranız yoksa ve ev almak için konut kredisi çekmeyi planlıyorsanız kredi puan durumunuzu bilmeniz gerekiyor.

Bankalar, size kredi vermenin potansiyel riskini değerlendirmek için kredi puanlarını kullanır. Burada kredi puan sayı ne kadar yüksekse, puanınız o kadar iyi olur.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi Notunu Oluşturan Bileşenler            Yüzdesi
Kredi Ödeme Düzeni 35%
Mevcut Kredi Borç Durumu 35%
Yeni Alınan Kredi 11%
Kredi Kullanma Yoğunluğu 10%
Diğer Faktörler 9%

e-Devlet Kredi Risk Merkezi Raporu

e-Devlet üzerinden kredi limiti ile kredi borç ve çek bilgileri “Risk Merkezi Raporu” ismiyle ücretsiz olarak alınabiliyor.

Mevcut raporda kredi notu yer almıyor ancak hangi bankada ne kadar kredi, kredi kartı limiti olduğuna ve borç bilgilerine ulaşılabiliyor.

e-Devlet Kredi Risk Merkezi Raporu Sorgula

Senetle Ev Alma Sistemi

Kredi vermeye istekli banka bulmak oldukça zor. Özellikle bankaların uyguladığı kredibilite puanı ile düşük kredi puanına sahip kişilerin bankalardan kredi çekmesi neredeyse imkânsız.

Kredi puanı ve bankaların kredi verme şartları potansiyel alıcıların ev almasını engellemekle kalmıyor, aynı zamanda kredi çekecek alıcıları da bulmayı zorlaştırıyor.

Ayrıca Haziran ayı sonunda konut kredisi faizleri de 1,39’luk oranla son ayların zirvesine ulaştı. Ev kredisi faiz oranlarının artması sonucu yeni ev almak isteyenlerin ev alımları da geriledi. Bununla birlikte, yeni ev almak isteyenler senetle ev alma firmalarına yöneldi. Senetle ev satış oranları artarken, konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı da azaldı.

Konut kredisi haricindeki alternatif sayesinde senetle ev sahibi olmak veya Türkiye’nin her hangi bir kentinde konut edinimin tercih de artmış oldu.

Senetle Ev Alma, özellikle bankaların verdiği yüksek faizli konut kredisi kullanmak istemeyen insanların başvuruduğu birikim yöntemidir.

Senetle Ev nasıl alınır?

Senetle ev alma yöntemi hakkında istenilen seviyelere erişilmiş bir durum yok. Bunun için senetle ev sahibi olmak istiyorsanız bu konuda en iyi imknaı sunan Faizsiz Finans Firmanı bulmak olmalıdır.

Birikimevim güvenilirliği ve hizmetleri sayesinde senetle ev alma işlemi yapan firmalar arasında en önemli yere sahip firma konumundadır.

Ayrıca Birikimevim hızlı şubeleşme ağı sayesinde de Türkiye’nin her yerinden size ev sahibi imkânı sunuyor.

Senet, borçlu ile borç veren arasında imzalanan borcu geri ödeme vaadi olarak hareket eden bağlayıcı yasal bir evraktır. Senet, kıymetli evraklar içerisinde yerini belge olarakta tanımlanır.

Senetle Ev Almak İstiyorum

Birikimevim peşinatsız, faizsiz kira öder gibi senetle ev sahibi olmak isteyenleri bu hayallerine kavuşturan Faizsiz Finans desteği sunan şirketlerden biridir.

Birikimevim’in sunduğu ev alma yöntemleri ile isteyen herkes peşinat ödemeden Senetle ev alma imkanına sahip.

Üstelik Türkiye’nin her yerinden kira öder gibi senetle ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız senetle ev alma hayali kuranlar Birikimevim ile aynı zamanda taksitle araba sahibi de olabiliyor.

kira-oder-gibi-senetle-ev-almak

Türkiye’nin her yerinden Kira öder gibi senetle ev sahibi olabilirsiniz.

Kira Öder Gibi Senetle Ev alma

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemlerinden biri olan Birikimevim, ülkemizde binlerce aileyi ev ve araba sahibi yapmayı başardı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) denetiminde olan Birikimevim, taksitle ev almak veya kira öder gibi senetle ev sahibi olmak isteyen herkese finans desteği sunuyor. Bu hizmeti sayesinde bugüne kadar bir çok aile hayalini kurduğu eve faiz ödemen senetle ev alma imkanı ile kavuştu.

Faizsiz Ev Alma fırsatı

Birikimevim’de Senetle ev sahibi olmak isteyen herkese yardımcı oluyor.

Kısa sürede ev almak istiyorsanız ve faisiz finans desteği hakkında bilgi almak için Birikimevim şubelerinde gelebilirsiniz.

Konularında uzman Birikimevim çalışanları, nasıl taksitle araba ve faizsiz ev sahibi olabileceğinizi size detaylarıyla anlatacaktır.

Senetle Ev Almanın Avantajları

  • Birikmiş bir peşinatınız olmasa da senetle ev alma sisteminden yararlanabilirsiniz,
  • Taksit miktarını siz belirleyebilirsiniz,
  • Türkiye’nin her yerinden ev alma imkanına sahipsiniz,
  • Senetle ev alırken asla faiz ödemek zorunda kalmazsınız,
  • Taksitlerinizi dondurma imkanına sahipsiniz.

Kiracılığa Son

Birikimevim’in size sunduğu sistemlerle kiracılık son bulurken kira öder gibi senetle ev satın almanın avantajını da yakalamış olacaksınız.

Kira öder gibi senetle ev satın almak için Birikimevim fırsatlarını kaçırmayın. Birikimevim size aynı zamanda taksitle araba sahibi olma imkanı da veriyor.

Senetle ev alacağınız zaman Birikimevim her zaman yanınızda olacaktır.

Senetle ev almak için sizleri Birikimevim şubelerine bekliyoruz. Ayrıca senetli ev alma fırsatları için detaylı bilgiye sitemizden ve Birikimevim Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Parsel Sorgu İşlemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler