444 0 850

Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları

Prefabrik Ev modelleri ve Fiyatları 2021

Prefabrik ev olarak da bilinen modüler evler, uygun fiyata özel bir ev inşa etmenin yeni yoludur.

Bir evi prefabrik yapan nedir ve neden aileniz için en iyi konut seçeneğidir? Bu makalede daha fazlasını öğrenin.

  • Prefabrik ev nedir?
  • Neden Prefabrik Ev?
  • Prefabrik Ev Çeşitlerinin Avantajları
  • Prefabrik Ev Fiyatları
  • Prefabrik Ev Depreme Dayanaklı mı?
  • Prefabrik ev sağlam mı?
  • Prefabrik ev için izin gerekir mi?

 Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik evler, bir ev inşa tesisinde bölümler halinde inşa edilir, daha sonra bir ev sitesine taşınır ve monte edilir.

Türkiye’de yeni bir ev inşa etmenin ortalama maliyeti 2020’de yaklaşık 380.000 TL’ydi. Açıkçası, bu maliyet yaptığınız seçimlere bağlı olarak ÇOK FAZLA değişebilir. Ve özel bir ev inşa etmeye karar verdiğinizde ÇOK FAZLA seçenekle karşı karşıya kalırsınız. Çoğu zaman, süreç uzadıkça birçok kişi başlangıçtaki tahmini maliyetlerinin çok ötesine geçmeye başlar. Bu da ev için ek maliyetler demektir.

Daha ucuz, tasarımı daha kolay ve daha sürdürülebilir bir ev arıyorsanız, prefabrik ev tam olarak hayal ettiğiniz şey olabilir.

Neden Prefabrik Ev?

Prefabrik ev çeşitleri, düşük maliyeti ve diğer evlere oranla daha işlevseldir. Prefabrik ev çeşitleri, standart evlere oranla daha ekonomiktir.

Prefabrik ev çeşitleri hızlı ve pratik olmalarından dolayı standart evlere oranla ev ihtiyacınızı kısa süre içerisinde karşılar.

Prefabrik evler depreme karşı da daha korunaklı ve dayanaklıdır.

Prefabrik evlerde;

– Çelik birleşim elemanları,

– Duvar panelleri,

– Çatı kaplama malzemeleri

– Tavan izolasyonu,

– Tavan kaplaması gibi malzemeler yer almaktadır.

Prefabrik ev çeşitleri çevrede kimyasal kirliliğe, gürültü, görüntü bozukluğu gibi durumlara yol açmaz. Prefabrik ev çeşitleri son derece güvenlidir. Prefabrik evler iklim şartlarına göre tasarlanmaktadır. İ

1- PREFABRİK EVLERİN AVANTAJLARI

Prefabrik ev, bir fabrikada yani saha dışında bir yerde inşa edilir. Ve daha sonra prefabrik ev, monte edilmek üzere şantiyeye alanına gönderilir. Prefabrik evler sadece uygun fiyatlı olmanın ötesindedir- sahipleri ve dünya için- çok sayıda fayda ile birlikte gelirler.

2- DAHA AZ ATIK

Her model için aynı formül izlendiğinden, önceden yapılmış bir ev için ne kadar malzeme gerektiğini ölçmek daha kolaydır. Bu, prefabrik üretimin geleneksel yapılara göre çok daha az malzeme israfıyla sonuçlandığı anlamına gelir. Materyaller yerinde değil de bir fabrikada depolandığından, çalınma, tahrip edilme veya hasar görme olasılıkları daha düşüktür.

3- DAYANIKLILIK

Prefabrik ev çevresini güçlendirmek için ekstra malzemeler gerektirir. Bu nedenle geleneksel olarak inşa edilmiş evlerden doğal olarak daha dayanıklıdırlar.

4- KISA İNŞAAT SÜRESİ

İnşaat süreci geleneksel evlere oranla çok daha kısadır. Çoğu prefabrik proje klasik betonarme üretim sistemine göre yüzde 75 gibi kısa sürede üretilir. Genellikle inşa etmek 5-7 hafta sürer.

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatları eve göre farklılık göstermektedir. Prefabrik ev, klasik betonarme evler gibi tasarlanarak inşa edilebiliyor. Prefabrik ev fiyatları sizin isteklerinize göre farklılık göstermekte.

Prefabrik Ev Yapımı

2+1 ve 100 m2 prefabrik ev yapımı için ortalama 120.000 TL ile 130.000 TL bir maliyet çıkmaktadır. Prefabrik evinizin daha gösterişli daha lüks olmasını istiyorsanız bu isteklere göre fiyatlar değişmektedir.

2 katlı villa ve 100 m2 dublex prefabrik ev fiyatları ortalama 150.000 TL ile 160.000 TL arasındadır.

Bunun yanı sıra standart ve 50 m2 oturum alanına sahip bir prefabrik ev (banyo, yatak odası ve salon) yaklaşık 60.000 TL ile 70.000 TL arasında bir fiyata sahiptir.

Prefabrik evin metrekaresi, oda sayısı, kaç katlı olacağı, kaç banyosunun olacağı, kullanılan malzemelerin kalitesi, prefabrik evin kurulacak olan arazinin uygun olup olmaması, evdeki yalıtım derecesi ve malzemelerin kalınlık seviyeleri fiyatları etkilemektedir.

Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları

Prefabrik ev çeşitleri, tek katlı, çift katlı, tek oda, iki oda, üç, dört veya isteğiniz oda sayısına göre artırılabilecek bir tasarım kolaylığına sahiptir.

Prefabrik evler inşa etmekten daha mı ucuz?

Genel kural, prefabrik yapının, çubuk yapılı evlerden ortalama yüzde 10 ila 25 oranında daha ucuz olmasıdır. … Tek tek şantiyelere marangoz, tesisatçı ve elektrikçi göndermeniz gerekmediğinden işçilik maliyeti de daha düşüktür. Ve daha hızlı bir inşa süresi de paradan tasarruf sağlar.

Prefabrik hazır ev ömrü ne kadardır?

Prefabrik ev çeşitleri 30 ila 50 yıl arasında bir zaman kullanılabilir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve bakım kalitesi bu süreyi uzatacaktır.

Prefabrik evlerin ısı yalıtımı var mıdır?

Prefabrik ev çeşitleri yüksek izolasyonlu enerji tasarruflu sisteme sahiptir. Prefabrik ev çeşitlerinde kullanılan malzemeler sayesinde ısı ve sese dayanıklı yalıtımlı izolasyona sahiptir.

Prefabrike hazır evlerde garanti süresi kaç yıldır?

Prefabrik evler 1 yıl gibi bir garanti süresine sahiptir.

Prefabrik evlerin yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

Ruhsatlar genellikle prefabrik evin kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir.

En uygun ve kaliteli prefabrik ev çeşitlerine sahip olmak istiyorsanız Birikimevim’in sunduğu faizsiz kredisiz ev alma kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Birikimevim’i Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.