444 0 850

Merak Edilenler

Birikimevim Faizsiz Ev Alma Sistemi hakkında merak ettikleriniz.

Birikimevim ne zaman kurulmuştur?

Birikimevim, %100 yerli sermaye ile 21.12.2018 tarihinde resmi olarak kurulmuş, Mayıs 2019 itibariyle de ticari faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye genelinde şubeleşme ağı ile tüm vatandaşlarımıza tasarruf finansman sektörünü tanıtmak ve fayda sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Birikimevim’in güvencesi nedir?

Birikimevim, Bağımsız Uluslararası Finansal Raporlama standartları, iç denetim ve risk kontrolü tarafından denetlenmekte olup şeffaf raporlama sistemi sunmaktadır. Sermaye gücüyle binlerce aileyi hayallerine kavuşturmaktadır. Tarifelerimizden faydalanarak ev veya aracını alan müşterilerimize tahsisatları bitene kadar ipotek/rehin konulmaktadır.

Birikimevim hizmetlerinden nasıl faydalanılır?

Birikimevim fırsatlarından faydalanmak için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir, 444 0 850 telefon numaramızdan çağrı merkezini/müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilir, web sitemiz üzerinden online şubeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Birikimevim hizmetlerinden kimler yararlanabilmektedir?

18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları ve oturma izni olan yabancı vatandaşlar hizmetlerimizden yararlanabilmektedir.

Birikimevim'in sunduğu tarife seçenekleri nelerdir?

Birikimevim’in akıllı birikim, kolay birikim, rahat birikim, kazançlı birikim ve serbest birikim  tarifeleri mevcuttur. Size en uygun tarifeyi seçerek hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Yurt dışında yaşayanlar Birikimevim tarifelerine katılabilir mi?

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız tarifelerimize tarifelerimizden faydalanabilmektedir.

Birikimevim’den istenilen ev, araba, çatılı işyeri alınabilir mi?

Birikimevim’de müşterilerimiz hayallerindeki, kendi bulduğu konut, iş yeri ve çatılı işyerini alabilmektedir.

Alternatif finansman desteğinden faydalanamayan kişiler Birikimevim tarifelerinden yararlanabilir mi?

Müşterilerimiz kredi puanı, hayat sigortası ve banka ilişkilerine bakılmaksızın, Birikimevim’in tüm tarifelerinden yararlanabilmektedir.

Taksit ödemeleri ertelenebilir/dondurulabilir mi?

Taksit dondurma işleminden faydalanılabilmektedir. Tüm detaylar için müşteri temsilcinizden veya size en yakın şubemizi ziyaret ederek destek alabilirsiniz.

Organizasyon ücreti nedir?

Müşterilerin tasarruf finansman sözleşmesi kapsamında tasarruf finansman faaliyeti ve tasarruf fon havuzunun yönetimi karşılığında ödeyecekleri tutardır.

Organizasyon ücreti ödeme seçenekleri nelerdir?

İlgili bedel, peşin veya taksitli ödeme seçenekleri ile ödenebilmektedir.

Tasarruf finansman faaliyeti nedir?

Bir sözleşme kapsamında önceden belirlenmiş koşulların gerçekleşmesi şartıyla konut, çatılı iş yeri veya taşıtın edinimi için faizsiz finansman esaslarına göre belirli bir süre tasarruf edilmesi, müşterilere finansman kullandırılması ve toplanan tasarrufların yönetim faaliyetini ifade etmektedir.

Tasarruf fon havuzu nedir?

Belirli bir dönemde tasarruf finansman şirketi nezdindeki birikmiş tasarruflar ve finansman geri ödemelerinden oluşan tutarlar toplamından, tahsisat olarak verilmiş tutarlar ile tasarruf geri ödemelerinin düşülmesinden sonra kalan tutardır.

Tarife nedir?

Belirli bir dönemde müşterilere sunulan bireysel veya çekilişli tasarruf finansman sözleşmelerinin tasarruf ve tahsisat vadeleri ile maliyet oranlarını gösteren tablodur.

Yüksek tutarlı sözleşme nedir?

Toplam tutarı 1.000.000 TL’yi geçen sözleşmeler yüksel tutarlı sözleşmelerdir.

Çekiliş ne zaman yapılır?

Çekiliş, tahsisat dönemlerinin belirlenmesi amacıyla oluşturulan bir organizasyondur. Her ayın ortasında (ayın 15’i itibariyle belirlenen bir günde) belirlenen bir tarihte online olarak gerçekleşmektedir. Çekiliş tarihinin duyurusu müşteri temsilcimiz aracılığıyla ve sosyal medya hesaplarımızdan yapılmaktadır.

Tahsisat nedir?

Tasarruf finansman sözleşmesi uyarınca, tahsisata hak kazanılmasına ilişkin koşulların yerine gelmesi şartı ile müşterinin tasarruf birikimlerinin ve sözleşme kapsamında taahhüt edilen finansman tutarının müşterinin, mirasçısının veya vekilinin konut, çatılı iş yeri veya taşıt edinmesi amacıyla satıcı konumundaki üçüncü kişilere hesaben ödenmesi işlemidir.

Peşinat zorunlu mudur?

Birikimevim tarifelerinde peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır.

Ara ödeme zorunlu mudur?

Birikimevim tarifelerinde ara ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır.