444 0 850

Ev Kredisi Hesaplama Dönemi Sona Eriyor

Ev Kredisi Hesaplama Aracı ile ihtiyacınız olan konut kredisi tutarını, ödeme sıklığını, vade ve faiz oranı belirleyerek konut kredisi taksit ödeme durumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak Birikimevim ile “ihtiyaç kredisi” veya “konut kredisi hesaplama” ile uğraşmadan da faizsiz kredisiz ev alabilirsiniz.

Birikimevim özel kampanyalarını için şubelerimize başvurabilirsiniz.

Ev Kredisi Nedir?

Ama önce Konut Kredisi nedir? Nasıl alınır? Kimler Mortgage Kredisi alabilir? Konut Kredisi Hesaplama nasıl yapılır?

Ve en önemlisi konut kredisi ile uğraşmadan da faizsiz kredisiz taksitle ev sahibi nasıl olursunuzu haberimizde bulabilirsiniz?

Ev Kredisi – Mortgage Kredisi

Konut, ev ve mortgage kredisi, bankaların ev satın almak isteyen kullanıcılara konutun teminat altına alınarak verilen bir kredi türüdür. Satın alınması planlanan konut için kullanacak krediyi belirlenen faiz oranları miktarında her ay sabit taksitlerle ödeyebilirsiniz.

Mortgage kredisi çekerek ev almak isteyen kişilerin

  • Kredi Tahsis Ücreti,
  • Taşınır ve Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti
  • Ekspertiz Ücreti
  • gibi banka masrafları da önceden planlaması gerekiyor. Mortgage Kredisi faiz oranlarının da kredi ödemede ciddi yükler getirdiği bilinmektedir.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ilgili bankaya “Ev Kredisi” başlığı ile başvuru yapabilirler.

konut-kredisi-hesaplama-araci

Kredi Hesaplama Aracı Kullanarak Ev Kredi Faiz Oranlarını Öğrenebilirsiniz

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar?

​Ev kredisi başvurunuzu gerçekleştiren kişiler bazı değerlendirmeden geçerler. Bunlar “kredi notu” “ön onay süreci” olur. Kredi konut için ön onay alınınca “ekspertiz süreci” devreye girer.

Bu aşamadan sonra ise satın almak istenen evin “krediye uygunluk” durumu yapılır.

konut kredisi başvurusu genellikle tüm aşamaların olumlu sonuçlanmasından 3-10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Ev kredisi çekme işlemlerinde en önemli nokta “müşterinin kredi puanı” ve “satın almak istenen evin” mevcut durumu gözönüne alınmaktadır.

Ev Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

​Bankaların farklı ev kredisi türleri bulunmaktadır. Bankaların en güncel kredi faiz oranları dönemsel olarak değişiklikler göstermektedir. Bir de alacağınız kredi miktarına göre banka faiz oranlarını ve toplam kredi tutarı değişmektedir.

Konut Kredisi Hesaplama Araçları

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama aracını kullanarak toplam geri ödemeleri ve banka konut kredisi faiz oranlarını görebilirsiniz.

Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

​Bankalardan konut kredisi almak için bankaların şubelerinden başvuru yapmanız gerekir. Başvuru onayı ve ekspertiz işlemleri sonrasında ev kredisi kullanmak için işlemlerin banka şubelerinde yapılması gereklidir.​​

Konut Kredisi Ne Kadar?

​Bankaların Konut Kredisi limitinde üst sınır bulunmamaktadır. Ev kredisinde yasal sınır olarak konutun ekspertiz değeri önemlidir.

Örnek Konut Kredisi Tablosu

Mevcut konut kredisi faiz oranları baz alındığında 120 Ay Vadeli 500.000 TL Kredi için ortalama 1.043.000 TL geri ödeme yapılmaktadır.

Türkiye’deki asgari ücreti de düşündüğümüzde bu miktarda bir konut kredisi için aylık 8.600 TL taksit ödemesi ortaya çıkmaktadır. Bu taksit tutarlarının herkes tarafından ödenmesi ise çok gerçekçi gelmemektedir.

ev-kredisi--birikim-evim

Ev Kredisi Hesaplama İle Uğraşmadan da Birikimevim İle Faizsiz Kredisiz Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Banka faiz oranlarının çok fazla olduğu günümüzde Faizsiz ev alma yöntemleri, ev almak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemler arasında yerini aldı. Faizsiz ev alma yöntemleri, dar bütçesine rağmen faizsiz kira öder gibi ev almak isteyen herkes için büyük kolaylık sağlıyor.

Taksitle Ev alma

Taksitle Ev alma, Senetle Ev ve peşinatsız ev gibi cazip ödeme olanakları mevcut. Ve bu olanaklar ile Ev Almak Birikimevim sayesinde çok kolay.

Ev Kredisi | Konut Kredisi Hesaplama

Birikimevim’in sunduğu Ev Kredisi hesaplama aracı ile dilediğiniz vadeye uygun olarak taksit tutarınızı hesaplayabilirsiniz.

Birikim Hesaplama sayfasında geri ödeme planınız hakkında detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. 240-120 ay vade olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Birikim Hesaplama sayfasında ödemelerinizi bütçenize uygun bir şekilde planlayabilirsiniz. Faizsiz ev kredisi tutarı ile aylık geliriniz gibi temel bilgiler esas alınarak hızlıca ön değerlendirme yapabilirsiniz.

Başvuru işleminin ardından satın almayı düşündüğünüz konutla ilgili Birikimevim şubelerine giderek kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bunun için size en yakın Birikimevim şubelerini ziyaret edebilirsiniz. 444 0 850 numaralı telefondan da detaylı bilgi alabilirsiniz. Birikimevim ile ev sahibi olmak için Birikimevim şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ev Kredisi hesaplama ile uğraşmadan Birikimevim Instagram sayfasını takip ederek te ev sahibi olabilirsiniz.

Unutmayın; Faizsiz ev alma imkanı sunan Birikimevim, ev kredisi çekme uygulamasını rafa kaldırıyor ve ev kredisi hesaplama derdini bitirerek herkesi faizsiz, peşinatsız, kredisiz ev sahibi yapıyor. Birikimevim ev kredisi çekmeden, ev kredisi hesaplama ile uğraşmadan faiz ev sahibi olmanın avantajlı yolunu sizlere sunuyor. Hemen gelin hayalinizdeki evin sahibi olun.