444 0 850

Birikimevim İle Kredisiz Ev Ve Araba Sahibi Olun

Ev kredisi faiz oranları ile uğraşmadan Kredisiz ev satın almak ya da araba sahibi olmak, bir anda karar verilip kolayca edinilecek iş değildir.  Ev sahibi olmak asırlardır, insanın en önemli temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Elbette, en uygun ev kredisi ile “ev almak” toplumda bir talep olsa da, kiracı olan kesimin konut edinmesi oldukça zor. Bir taraftan gündelik hayatın gereği olan harcamalar, diğer tarafta “ev kirası” insanları ekonomik açıdan oldukça zorluyor.

Ev kiralarının sürekli artması karşısında çaresiz kalan kiracılar ise, bu durum nedeniyle oldukça bunalmış durumda.  Aylık kazancının büyük bölümü zaten kira parasına gittiğinden, geriye kalan da aylık temel ihtiyaçlara kalıyor.

Çoğu kişi ev kirası ve ekonomik zorluklar nedeni ile çok istemesine rağmen, ev sahibi olamıyor. Bir taraftan barınma ihtiyacı için her ay kira para, diğer yandan yeni evin taksitleri ve zaruri ihtiyaçların karşılanması üst üste konduğunda, dar ve orta gelire sahip hiç kimse bu ağır ekonomik yükün altından kalkamıyor.

Kiradan Kurtulmak Herkesin İsteği!

Bu nedenle ev sahibi olmak veya kiradan kurtulmak çoğu insan için hayal olmanın ötesine geçemiyor. Öte yandan, kira parası ödemekte bunalan kiracıların da bir an önce kiradan kurtulma istekleri onları ev kredisi gibi farklı arayışlara yöneltiyor.

Zamanında birikim sağlamayan veya alacağı ev için peşinata sayılacak parası dahi olmayan insanlar, sıklıkla bankaların sunduğu konut kredisi için başvuruyor. Bu sayede, ev satın almak için gerekli finansal desteği bulma umudu taşıyorlar. Oysa, bankalara konut kredisi için başvuran herkes, istediği krediyi alamıyor.

Bankalar, konut kredisi için başvuranları yeterli gelir ve krediyi geri ödeme olanağına sahip olma koşulu arıyor. Bir diğer ayrıntı ise konut kredisine başvuranın koşullara sahip olması bile, yetmeye biliyor. Çünkü, satın alınacak evin de banka ekspertiz raporu ile ev kredisi için elverişli olduğunun belirlenmesi gerekiyor.

Her şey yolunda gitse bile bankadan alınacak konut kredisi ne; kullanım vadesince faiz, ekspertiz raporu,  zorunlu hayat sigortası, ipotek tesisi ve dosya masrafı gibi gider kalemleri de eklemektedir.

Bu nedenle kişilerin bankadan aldığı konut kredi oranı, geri ödeme sırasında oldukça artmakta ve kredi alan kişiye ödeme güçlüğü yaratmaktadır.   Başta finansal kolaylık gibi görünen konut kredileri, özellikle orta gelirli kişiler açısından geri ödeme sürecinde ciddi ödeme sıkıntılarına neden olmaktadır.

Kredisiz Ev Alma Yöntemleri Değişiyor!

Ev kredisi çekmeden ve ev kredisi geri ödeme sıkıntıları ile karşı karşıya kalmak istemeyen çoğu kişi, kısıtlı bütçe ile farklı ev alma yöntemleri tercih etmektedir.  Bu sayede gelirlerine uygun küçük birikimlerle aylık taksitlerle faizsiz ev, kredisiz ev ya da taksitle ev gibi ev satış koşulları tercih ediliyor.

Gelirinin büyük bölümü ev kirasına giden kişiler ancak, bu koşullarla mütevazı bütçelerine göre, bu ödeme şartları ile ev alma şansı yakalıyor. Peki, birikmiş belli bir parası veya peşinat için yeterli nakitti olmayan bu kişiler nasıl oluyor da ev satın alacak finansal desteği buluyor.

Son yıllarda, toplumun her kesimi tarafından faizsiz finansal desteğe yönelik ev alma yöntemleri ağırlıkla tercih ediliyor. Bu sayede faizsiz ev alma konusunda adım atmak isteyenler kira öder gibi kolay koşullarla bütçelerini de zorlamıyor.

Birikimevim, bu anlamda isteyen herkese ev ve araba satın alma konusunda faizsiz finansal destek sağlıyor. Kolay ödeme koşulları ile herkesin bütçesine göre, özel hazırlanan ödeme yöntemleri sayesinde, Birikimevim hizmeti ile isteyen herkes kolayca,  kredisiz ev ve araba sahibi olabiliyor.

Bu sayede ev almak  isteyenler, kendi bütçelerine göre belirledikleri ödeme koşulları ile zorlanmadan her ay küçük birikimlerle  peşinatsız ev satın alabiliyor. faizsiz araba ya da kiradan bunalanlara da kiracıya ev olanakları ile ev sahibi olmak isteyenler Birikimevim ’in bu cazip ve avantajlı hizmetinden yararlanmayı tercih ediyor.

Türkiye’de herkesin, ev kredisi hesaplama ile uğraşmadan ve bankaya faiz ödemeden finansal destek aldığı Birikimevim, yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Kampanya ve avantajlarımızı takip etmek için Birikimevim ınstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.