444 0 850

Birikim Yapmak Sizi Ev Sahibi Yapıyor

Birikim yaparak ev sahibi olmak, özellikle büyük kentlerde yaşayanlar açısından oldukça önemli; ama pek önemsenmeyen bir konu. Büyük şehirlerde yaşamak oldukça zordur. Elbette, keyifli yönleri çoktur büyük kentlerin.

Aradığınız her şey elinizin altındadır ve her şeye istediğinizde kolayca ulaşma şansınız var. Büyük kentler insanlara giysiden gıdaya, kültür-sanat etkinliklerinden sağlık olanaklarına kadar sayısız kolaylık sağlamaktadır. Ama, zordur büyük kentlerde kiracı olarak yaşamak. Peki, bu kadar rahat bir ve her şeyin kolayca bulunduğu ve her şeye kolayca ulaşılan bu büyük kentlerin zorluğu nedir? Öncelikle kiralar, ulaşım ve genel olarak hayat pahalılığı. Ev Sahibi Olmak mı, Kiracı Olmak mı?

Büyük kentlerde yaşayanlar hep kendi evlerinin sahibi olma hayali kurar. Bu sayede ev kirası için ödeyeceği parayla, kendi evinin taksitlerini ödemeyi ister her kiracı. Çünkü, alınan maaş evin aylık giderlerine bir türlü yetişmez. Öte yandan, ev  kiraları aylık  kazancın büyük bir bölümünü götürmektedir.

Birikimevim İle Kiradan Kurtulmak Ev Almak Çok Kolay

Toplumun büyük bölümü kiradan kurtulmak ve ev almak  kendi olanakları kapsamında birikim yapmaya çalışmaktadır. İstenirse birikim yapmak mümkün; hem de olumsuz ekonomik koşullara rağmen. Bunu sağlamak için birikim yapmayı gerçekten istemek gerekiyor.

Ev veya araba almak gibi kendinize bir hedef koyduğunuzda birikim yapmak için daha fazla motive olacaksınız. Peki, yapılacak ufak birikimlerle bu büyük  istekleri gerçekleştirmek mümkün mü? Doğru yöntem ve kararlı bir birikim metodu ile bu oldukça kolaydır.

Birikimle Yatırım Fırsatı!

En başta ev sahibi olmak, her kiracının öncelikli hedefidir. İnsanlar bunun için yıllarca para biriktirme gayretinde olduklarını söylerle ama, peşinatı bile toplamadan bu kararlarından vazgeçerler.

Araba edinmek isteyen bir çok insan, harcamalarının çok fazla olduğunu, bu nedenle araba almaya sıranın gelmediğinden yakınır. Aslında kazancımızı bizim için gerekli ve öncelikli, doğru ihtiyaçlar için doğru şekilde harcadığımızı söylemek biraz zor.

Bir mağaza veya markete girdiğimizde bizim için gerekli olan malzemenin yanı sıra, ilerde gerekli olabileceğini düşündüğümüz veya indirim var diye, o an bize gerekli olmayan eşyaları da alıyoruz. Kısacası, hedefe odaklanıp aylık harcamalarınızdan; marketten gıdaya, giyimden  elektroniğe kadar ne kadar gereksiz ve acil ihtiyaç olmayan her şeyden vazgeçip birikim yapmanız gerekiyor. Mesela, böylesi bir süreçte kiradan kurtulmak ve ev almak noktasına odaklanırsanız işiniz daha kolay olacaktır.

Bu birikim koşullarında çok tutarlı ve bilinçli olmanız önemli. Aylık faturalar dahil harcadığınız ve almak istediğiniz her şey konusunda “gerçekten  gerekli mi” sorusunu mutlaka kendinize sormalısınız.

Ev Sahibi Olmak Herkesin Hayali

Birikim sayesinde elde edeceğiniz özgüven sonrasında sırayla, bir çok farklı  ve hep ertelediğiniz şeylere yönelik bütçe sahibi olacaksınız.

Küçük birikimlerin ortaya çıkması ile sağladıkları ekonomik gücün, faizsiz ev alma yöntemleri ile birleştiğinde ne kadar etkili olduğuna sizde şaşıracaksınız.Ev sahibi olmak  herkesin hayali olmasına rağmen, peşinata verilmesi gereken birikimin olmaması  nedeniyle herkeste sıkıntın yaratır ve bu nedenle hep ötelenir.

Birikimevim; Ev Sahibi Yapar!

Kira öder gibi veya faizsiz ev alma koşulları, toplumda genel olarak herkesin tercih ettiği ev sahibi olma koşullarıdır. Ancak, piyasada bu koşullarla konut satışı pek bulunmamaktadır. Yatırımcıların, bu yöndeki beklentilerini çoğu zaman bankalar tarafından verilen konut kredileri karşılamaktadır. Ancak, bankaların verdiği konut kredilerine yürütülen yüksek faiz oranı ile zorunlu hayat sigortası, ekspertiz ve dosya masrafı gibi gider kalemleri yekunu oldukça arttırmaktadır.

Yatırımcılar bu nedenle aldıkları konut kredisini bankaya geri öderken zamanla büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bankaları sağladığı kredilere ve faize değmeden daha makul ve kolay ödeme yöntemleri son yıllarda oldukça tercih ediliyor.

Peşinatsız Ev ve Faizsiz Araba Alma İmkanı

Faizsiz ev, kredisiz ev  ya da  taksitle ev  koşullarında konut almak isteyen çoğu kişi son yıllarda farklı ev alma yöntemleri  konusunda tercihte bulunuyor. Bu kapsamda peşinatsız ev  veya faizsiz araba  almak da mümkün.

Birikimevim, isteyen herkese kendi gelirine göre, yapacağı küçük birikimlere faizsiz finans desteği sağlamaktadır. Kolay ödeme koşulları ve cazip olanakları dile dikkat çeken birikimevim,  zaman zaman hazırladığı avantajlı kampanyaları ile de herkesi ev sahibi yapıyor.

Birikimevim Taksitle Ev Alma İmkanı

Kiracıya ev edindirme gayreti ile dileyen herkesin, bu yöndeki talebine destek veren Birikimevim aylık taksitleri yatırımcıların gelir durumuna göre planladığından, ödemelerde hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Kampanya ve avantajlarımızı takip etmek için Birikimevim ınstagram sayfamızı takip edebilirsiniz.