444 0 850

Birikim Nedir?

Modern hayatın herkese dayatmış olduğu harcama çılgınlığı ile ev ve araba sahibi olmak gittikçe içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Öyle ki, günümüzde birçok insan kazancını ev ve araç almak gibi birçok yatırım konusunda yetersiz görmektedir. Elbette, ev veya araba almak bir an da alınabilecek mal edinimleri değil. Ancak, bu gibi gereksinimleri de düşünerek, aylık harcamalarımız için bir birikim metodu uygulamamız gerekiyor.Bu birikim metodları nedir?

Aylık kazancımız ne olursa olsun, gereksiz yere yaptığımız ve birikime dönüştürebileceğimiz harcamalarımız olduğunu unutmayın. Elektrik, su, doğalgaz veya telefon kullanımında tutumlu davranmakla sağlanabilmektedir. Aylık faturalı harcamalar dışında; market, mağaza, manav, giysi veya gıda harcamalarında da dikkatli olmalıyız. Böylelikle önemli bir birikim sağlayabiliriz. Önemli olan gerekli olanı almakla, indirimde olanın gereksiz yere satın alınması arasındaki ayırımı yapabilmek.

Birikim Nedir?

Eğer, bunu kolaylıkla fark edip ona göre satın almaya karar verebiliyor; sizin kolayca birikim yapmanız mümkün. Böylece yapacağınız birikim ile ihtiyacınız olan, sürekli ötelediğiniz ev veya arabayı almaya karar verebilirsiniz. Toplumda kiracı olanlar hayli fazla ve bu kişiler kolay ödeme koşulları ile kendi evlerinin sahibi olmak istemektedir. Son yıllarda konut fiyatlarının artmasıyla, orta ve dar gelirli yatırımcılar satın almada güçlük çektiler. Ev alma yöntemleri konusunda farklı çözümleri tercih etmeye başladılar. Bu gelir grubu kendi bütçelerini aşmayan ve zorlanmayacakları yöntemleri tercih ediyorlar.

Birikimevim İle Ev Sahibi Olmak 

Ev sahibi olmak isteyen yatırımcılar öncelikle bankalardan kredi alma seçeneğini değerlendiriyor. Fakat, bankalardan konut kredisi almak oldukça zor. Çünkü, bankadan konut kredisi almak için hem yatırımcının, hem de satın alınacak evin bazı şartlara uygun olması gerekiyor. Yatırımcının konut kredi başvurusunda, bankanı aradığı öncelik iyi bir gelire sahip olması. Satın alınacak evin ise, banka ekspertizi tarafından ve konut kredisine uygun olduğu yönünde raporu gerekiyor. Evin krediye uygun görülmemesi halinde yatırımcı, bankadan konut kredisi alamıyor. Aslında, bankadan kredi alan kişiler, faiz ve ek ücretlerinde eklenmesi ile oldukça yüksek bir ödeme yükünün altına giriyor. Zamanla ödeme konusunda büyük sıkıntılar yaşanılması kaçınılmaz oluyor. Kira öder gibi ev ve araç sahibi olmak günümüzde her dar gelirli kişilerin hayalidir. İşte bu artık mümkün.

Ev ve Araba Sahibi Olma Yöntemleri

Ev  ve araba alacak olanların, mutlaka bir birikim yapma gayretinde olmaları gerekiyor. Aksi takdirde banka ve faiz arasında bocalama devam ettikleri sürece, yatırım yapmaları oldukça zor olacaktır. Birikim, insanlara sağladığı ekonomik destek sayesinde, yeniden yatırım yapma cesareti kazandırır. Kiracı olan ve kira ödemekten bunalan geniş bir kesim, ev alma yöntemlerinde taksitle ev, peşinatsız ev ve araba ya da faizsiz ev ve araba alma yöntemlerini tercih etmektedir. Bu hem bütçesini zorlamayacak hem de birikim yapmasına olanak sağlayacaktır. faizsiz ev ve araba veya kredisiz ev ve araba  alma koşulları yatırımcılar açısından oldukça cazip gelmektedir. Piyasa koşullarında böylesi kolaylıklar sunan inşaat firmalarının da olmadığı bir gerçek. Günümüzde akıllı ev teknolojisi ve markalı konut projelerinin artmasıyla, satılık konut fiyatları da oldukça artmış durumda.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

O nedenle, kiracılar ve orta gelirli yatırımcılar daha makul ve sosyal donatıları az olan evleri ve araçları satın almayı düşünüyorlar. Bu nedenle ev ve araç alma yöntemleri de son yıllarda oldukça değişti. Kiradan kurtulmak isteyenler ihtiyaç ve ödeme koşullarına uygun olanları tercih ediyor. Birikimevim, ev sahibi olmak veya faizsiz araba alma konusunda faizsiz finansal destek sunuyor. Ve cazip ödeme koşulları sayesinde yoğun ilgi görüyor. Son yıllarda yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği yöntemlerin başında, faizsiz finansal destekle mülk edinme yöntemleri yer alıyor. Böylesi yöntemler, insanları birikime yönlendirerek küçük bütçelerle de yatırım yapma olanağı sunmaktadır. Birikimevim, dar ve orta gelirli kişiler ve kiracı olan herkesi, kiracıya ev koşulları ile kısıtlı bütçeyle ev sahibi yapıyor. Oldukça cazip ve avantajlı ödeme yöntemleri sunuyor. Kira öder gibi ev ve araç sahibi olmak isteyen ve uzun zamandır bekleyen yatırımcılara Birikimevim kira öder gibi koşullar sağlıyor.

Kampanya ve avantajlarımızı takip etmek ve haberdar olmak için Birikimevim Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz